شما در زندگی خود چند دوست واقعی دارین؟ با چند نفر در رابطه هستین و رفت و اومد می کنین؟ ۳هزار نفر؟ ۱۲۰۰ نفر؟ ۵۰ نفر؟ اگه فکر می کنین این همه دوست دارین، سخت در اشتباهید! این افراد در دایره ی ارتباطات واقعی شما قرار ندارن و با لمس یک گزینه، خیلی ساده می تونین دیگر با اونا دوست نباشید. اما زندگیِ حقیقی چیز دیگریه و روابط و مدیریت دوستیا و ارتباطات اون بسیار پیچیده تره. واسه اینکه آسیب نبینید و خوشحال تر زندگی کنین، بهتره دوستی تون رو با بعضی افراد پایان بدین. همراه ما باشین، می خواهیم به شما بگیم چه افرادی واسه ادامه دوستی با شما مناسب نیستن.

 

۱. افراد بیش ازحد رقابت جو

صحنه ی زندگی پره از رقابت و سعی اما دوستی با شخصی که همیشه می خواد با شما مسابقه بده و در رقابتی نزدیک امتیازات بیشتری نسبت به شما کسب کنه، اصلا کار عاقلانه ای نیس. با کسی که چشم دیدن موفقیت شما رو نداره و همیشه می خواد از شما جلو بزنه، دوستی رو ادامه ندین.

۲. افراد منفی باف و بدبین

افرادی که همیشه نیمه ی خالی لیوان رو می بینن، انرژی و آرزوهایتان رو خراب می کنن. این دسته از دوستان همیشه با جملات ناامیدکننده و بدبینی باعث می شن روحیه تون رو از دست بدین. دور این دوستان رو هم سریع خطی قرمز بکشین.

۳. افراد مخفی کار

در هر رابطه ای درصدی از مخفی کاری هست، اما وقتی این مخفی کاری بسیار عیان و محسوسه، لزومی به ادامه دوستی وجود نداره. مخفی کاریای متداوم نشون از بی میلی طرف مقابل از راه دادن شما به بخشی از زندگی اش داره. در این موقعیت بهتره خودتون دست به کار بشین و زودتر از فردی که اصطلاحا دوست تونه، رابطه رو پایان بدین.

۴. مشوقان عادات بد

اگه دوست شما همیشه شما رو به کارایی تشویق می کنه که مانع پیشرفت تون می شه باید با اونم خداحافظی کنین. فرض کنین عصر باید به کلاس زبون برید و اون از شما می خواد که به جای کلاس زبون با اون به کافه برید یا مثلا درحال ترک سیگار هستین و اون با اینکه می دونه بازم به شما سیگار تعارف می کنه. این افراد ارزش دوستی ندارن و نه تنها موجب پیشرفت تون نمی شن، بلکه مثل وزنه ای به پا اسیرتون می کنن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   چه غذاهایی واسه رفلاکس معده مفیدند و چه غذاهایی مضر؟

۵. افراد اهل غیبت و بدگویی

کسی که پشت سر بقیه با بدزبانی غیبت می کنه، لایق دوستی نیس. اون به احتمال زیاد پشت سر شمام همین کار رو می کنن. پس سعی کنین خیلی سریع از رفت و اومد با اینجور افرادی دور بشین.

۶. افراد دمدمی مزاج

بعضیا یک روز دوست تون دارن و روز دیگر حوصله سلام دادن به شما رو هم ندارن. روزی واسه تون از شدت علاقه می میرن و روزی دیگر کم محلی می کنن. مثل این رفتارها به اندازه کافی در زمان کودکی و نوجوونی همه ما وجود داشته. اما حالا که بزرگسال و بالغ هستیم، هیچ لزومی به تحمل نیس.

کودکی-نام-تصویر

خیلی سریع دور این دسته از دوستان خط بکشین. این افراد دوستان واقعی نیستن و جز آزار واسه شما چیزی به همراه ندارن.

۷. افراد خودخواه

بعضی از دوستان هم فقط به فکر خودشون هستن. افراد خودخواه پیش از اونکه به دنبال دوستی حقیقی و شکل دادن رابطه ای دوطرفه باشن، به دنبال گوش مفت هستن تا از نگرانیا و مشکلات و نگرانی هاشون بگن و خود رو تخلیه کنن. دوستی با این افراد چیزی به دنبال نداره. اونا شما رو نمی بینن و احترامی واسه روابط دوطرفه قائل نیستن. پس به اونا هم بدرود بگید و تموم.در هر گفتگو ای جواب بله بگیرین، گفتگو بر سر حقوق بیشتر، معاملات بزرگ و حتی یک کار روزمره


دسته‌ها: آموزشی